Marka Chronoswiss, którą w 1984 założył niemiecki zegarmistrz  Gerd Lang,  pokazuje, iż nie trzeba mieć za sobą, jak wiele świetnych zegarmistrzowskich marek, ponad stuletnich tradycji i nie trzeba być szwajcarem, by w świecie zegarków dokonać niemałej rewolucji.

Firmie Chronoswiss od samego początku przyświecała jedna dewiza: działać wbrew trendom. Jak pokazuje ponad 30-letnia historia było warto. Obecnie produkuje się ok 7000 zegarków Chronoswiss rocznie. Wszystkie wykańczane są ręcznie i każdy z nich śmiało można nazwać arcydziełem.

W 1988 roku  Gerd Lang dokonał prawdziwego przełomu. Światło dzienne ujrzał naręczny czasomierz Régulateur z funkcją regulatora, z osobnymi tarczami dla godzin, minut i sekund.

W 1992 roku pojawiła się najbardziej rozbudowana wersja zegarka Rattrapante. Zegarek wyposażony był w chronograf oraz dodatkowe tarcze wskazujące datę.

Rok 1998 przyniósł zegarek Pathos – pierwszy szkieletowy chronograf z funkcją flyback.

W ciągu zaledwie 30 lat Chronoswiss dokonał tego, czego wiele szanujących się manufaktur nie potrafi dokonać przez ponad sto lat. A jak pokazują nowe kolekcje, niemieccy zegarmistrzowie, z P.Langiem na czele, jeszcze nie raz zaskoczą świat…

Comments are closed.