Epos Emotion 3390

Epos Emotion 3390Zegarek Epos Emotion 3390, można śmiało powiedzieć, wyróżnia się doskonale zaprojektowaną tarczą. Pracuje w systemie 24-godzinnym, z czego 12 godzin dziennych przypada na górę tarczy, pozostałe na jej dół. Godzina 6 i 18 przypadają w miejscu, gdzie zwykle spodziewamy się godziny 9 i 3. Dla podkreślenia tego podziału na górze mamy niewielki symbol słońca, na dole zaś odnajdziemy księżyc i gwiazdy. Oprócz dużych indeksów, wskazujących poszczególne godziny, na zewnętrznej części tarczy umieszczono również dużo mniej rzucającą się w oczy, ale nadającą zegarkowi charakteru podziałkę odpowiedzialną za odmierzanie minut. Całość dopełniona wskazówkami w kolorze srebrnym, wypełnionymi substancją luminescencyjną, sprawia bardzo pozytywne wrażenie i z pewnością skłoni wiele osób do bliższego przyjrzenia się zegarkowi.
Na dole tarczy, tuż nad godziną 6-tą, czy raczej nad godziną 0 umieszczono okienko datownika. Poza godziną i bieżącą datą więcej informacji z tego zegarka nie otrzymamy, lecz dzięki temu zegarek bardziej czytelny i, gdyby nie 24-godzinny system, rzec by można, że do bólu klasyczny. Tymczasem mamy do czynienia z klasyką, przeplatającąEpos Emotion 3390 się z odrobiną oryginalności.
W zegarku zastosowano sprawdzony mechanizm z naciągiem automatycznym ETA 2892, doposażony w moduł opracowany przez Eposa, który pozwala na pokazywanie czasu w systemie 24-godzinnym.
Koperta ma średnicę 41 mm i została wykonana ze stali szlachetnej, również w złotym PVD. Koperta zapewnia wodoszczelność do 50 m.
Całości dopełnia czarny skórzany pasek.
Zegarek jako całość wywiera pozytywne wrażenie. Projektanci i inżynierowie Eposa wykonali kawał dobrej roboty, w wyniku której otrzymaliśmy bardzo dobry zegarek, o niepowtarzalnym designie.

Zegarek Epos Emotion 3390 znajdziecie w następujących miejscach:

Comments are closed.