Maurice Lacroix

Maurice Lacroix postawił sobie jeden cel: łączyć najlepsze, co już powstało w tradycyjnej sztuce zegarmistrzowskiej z innowacyjnymi komplikacjami i współczesnym designem a tym samym tworzyć wyjątkowe zegarki. Filozofia marki koncentruje się wokół poszukiwania nowych rozwiązań w dziedzinach, w których wydawałoby się, że wszystko zostało już odkryte. Maurice Lacroix przełamuje bariery technologiczne i mentalne. Rzeczywiste osiągnięcia (własne mechanizmy i opatentowane rozwiązania) plasują firmę w gronie najlepszych manufaktur na świecie.

Wśród kolekcji Maurice Lacroix największym uznaniem  cieszy się linia Masterpiece. Czternaście własnych manufakturowych mechanizmów, mimo młodego wieku marki, budzi podziw na całym świecie. Wiele rozwiązań stosowanych przez Maurice Lacroix w tejże kolekcji rewolucjonizuje rynek. Model Mysterius Seconds z pewnością przejdzie do historii zegarmistrzostwa. Patent wskazówki sekundnika ”unoszącej się w powietrzu” przez długi czas pozostawał tajemnicą. Linia Pontos to również kolekcja, która znalazła rzesze wielbicieli. Nawiązuje ona do najlepszych tradycji zegarmistrzowskiego rzemiosła, łącząc w sobie precyzję i niezawodność. Co roku manufaktura prezentuje nowe, techniczne rozwiązania uzupełnione nowoczesnym wzornictwem. To dzięki takim firmom jak Maurice Lacroix Szwajcaria może być nazywana krajem mistrzów zegarmistrzostwa.

Obecnie Maurice Lacroix produkuje 9000,00 zegarków rocznie. Posiada  14 własnych manufakturowych mechanizmów i każdym rokiem coraz mocniej zapisuje się w kartach historii zegarmistrzostwa…

Comments are closed.