Montblanc Heritage Chronométrie Quantiéme Annuel

Montblanc Heritage Chronométrie Quantiéme AnnuelCiekawe komplikacje w zegarkach nie zawsze muszą kosztować krocie. Z takiego założenia wychodzi Mont Blanc, w wyniku czego otrzymujemy zegarek z rocznym kalendarzem w cenie, do której konkurencja nawet nie może się zbliżyć. Większość ludzi firmę Mont Blanc kojarzy wyłącznie z piórami, niektórzy również z galanterią skórzaną, prawie nikt natomiast nie słyszał o zegarkach tej firmy. Mont Blanc tymczasem z powodzeniem odnajduje się na tym rynku oferując ciekawe rozwiązania, mogący podobać się design i prestiż poparty wieloletnią tradycją marki i bardzo dobrym jej postrzeganiem na rynku. Wszystko to okraszone atrakcyjnymi cenami powoduje, że konkurencja nie może lekceważyć Mont Blanca.
W ubiegłym roku Mont Blanc zaprezentował bardzo skomplikowany zegarek z wiecznym kalendarzem w cenie 47 tys. złotych. Na tegorocznych targach w Genewie idąc za ciosem pokazał uproszczoną wersję tamtego modelu. Uproszczenie polega na tym, że kalendarz wieczny zastąpiono kalendarzem rocznym. Miesiące traktowane są w nim naprzemiennie jako 30 i 31 dniowe, przełom lutego p marca wymaga natomiast ręcznej ingerencji i przestawienia zegarka. Jest to oczywiście niedogodność, ale chyba akceptowalna, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że w podobnych pieniądzach konkurencja zaoferuje nam dużo uboższe w komplikacje rozwiązania. Być może otrzymamy drugą strefę czasową, ale to wszystko, na co możemy liczyć.
Wizualnie Montblanc Heritage Chronométrie Quantiéme Annuel przypomina bardzo wersję z wiecznym kalendarzem. Jedynymi zauważalnymi różnicami są: brak wskaźnika roku przestępnego i arabska dwunastka, która zastąpiła rzymską.
Zegarek ma 40-to milimetrową kopertę z polerowanej stali szlachetnej, co w połączeniu z białą tarczą, złotymi indeksami i wskazówkami sprawia wrażenie elegancji. Stosunkowo niewielka wysokość zegarka pozwala ukryć go pod mankietem koszuli, dzięki czemu możemy nosić go do garnituru.
Mechanizm MB 29,18 umożliwia nam odczyt godziny, dnia tygodnia, aktualnej daty i miesiąca.

Comments are closed.