tag heuer monaco

Tag Heuer Monaco

tag heuer monacoZegarek Tag Heuer Monaco to pierwszy na świecie chronograf zamknięty w kwadratowej kopercie, wodoszczelnej do głębokości 100 m, napędzany mechanizmem z mikrowahnikiem. Co może zainteresować, zegarek w niezmienionej formie przetrwał do dziś i różne jego wariacje wciąż pojawiają się na rynku. Tag Heuer Monaco z charakterystyczną granatową tarczą i białymi totalizatormi mogliśmy podziwiać na nadgarstku Steve’a McQueena na planie filmu ‚Le Mans’ z 1971 roku. Być może właśnie dzięki temu stał się legendą, która żyje do dzisiaj. W miarę upływu czasu na rynku pojawiały się kolejne modyfikacje zegarka Tag Heuer Monaco. Jedną z nich jest Monaco Sixty Nine – połączenie klasycznego zegarka i elektronicznego stopera mierzącego czas z dokładnością do 1/1000 sekundy.
Inną spektakularną wersją jest Monaco V4 zaprezentowany na targach w Bazylei w roku 2004. Tradycyjne rozwiązania oparte na kołach zębatych zastąpiono paskami transmisyjnymi. Potraktowano to wówczas jako ciekawostkę, awangardę, na pewno nie kierunek w którym można podążać. Tymczasem Tag Heuer Monaco V4 pięć lat temu zawitał do salonów, jako pełnoprawny zegarek, który każdy może sobie kupić.
Odnosimy przy tym wrażenie, że wszystkie odmiany Monaco, które pojawiają się na rynku (nawet te najbardziej wysublimowane), mają tylko jeden cel. Mają nie pozwolić światu zapomnieć o pierwowzorze – najbardziej klasycznym z klasycznych odmian, który przez ten cały czas dostępny jest w ofercie producenta.

Zegarek można znaleźć w następujących miejscach:

Comments are closed.